2016. szeptember 7., szerda

Mihály napi készülődés az oviban

Kislányunk novemberben kezdi az ovit, ugyanis akkor tölti be a 3. életévét.
Ugyan még nem járunk nap mint nap az óvodába, de azért a csoport életéven már részt veszünk.
Voltunk többször játszani, azután csoport avatón amit egybekötöttek a Mihály napi kézműveskedéssel.
Kedves baglyok készültek wc papír gurigából, és madárijesztők spatulából, némi anyagból és papírból. Jó móka volt, a gyerekek élvezték.

Ezen kívül a szülők otthon is készíthettek a csoportnak apróságokat.
A választásom idén két dologra esett, dekorgumiból és spatulából készítettünk napocskás könyvjelzőket (mert napocska csoportosak vagyunk), és szintén dekorgumiból, hímzőfonalból, kevéske filcből és fa pálcákból pedig sárkányokat készítettünk.

A könyvjelző ötletét az interneten találtam, a sárkány saját ötlet.
Fannimnak tetszettek, mindkettőből választott magának.

2016. szeptember 4., vasárnap

Sárgabarack lekvár - hagyományosan

Biztosan észrevettétek más, hogy szeretem a jól bevált, hagyományos recepteket. Az egyik kedvenc mondásom is az, hogy: "Az egyszerűség gyönyörködtet!"
Persze ne gondoljátok, hogy új, vagy bonyolultabb dolgokat nem próbálok ki. De a barack lekvárt úgy szeretem, ahogy anyu, a mama és szerintem a dédnagyanyám is készítette.

A megmosott, megtisztított, kimagozott barackot ledarálom húsdarálón. Persze aki darabosan szereti az ne darálja le, hanem vágja kisebb darabokra, és egy részét botmixerrel pürésítse. De mivel én leginkább süteményekbe, palacsintába használom, folyósan szeretem.

Tehát a ledarált barackot fazékba teszem, teszek hozzá kristálycukrot. Hogy mennyi cukrot? Ez a barack cukortartalmától függ, és persze ízlés dolga is.
Felteszem főni, és nem túl nagy lángon addig főzöm, amíg el nem éri a kívánt sűrűséget.  Nem szoktam túlságosan besűríteni, mert kenhetőnek kell maradnia. És különben is, ki szereti hogy ha úgy kell kivésni a lekvárt az üvegből?

Sterilizált üvegekbe töltöm a forró lekvárt, tartósítószert teszek mindegyik üveg tetejére.
Én mindig teszek egy kis nátrium benzoátot vagy szalicilt, mert szeretek biztosra menni. Van hogy évekig áll a kamra polcon a lekvár.

Lezárom az üvegeket, celofánnal és kupakkal is (nekem ez vált be).
Rögtön száraz dunsztba teszem, ott hagyom szépen lassan kihűlni. Utána mehet a polcra.